poniedziałek, 14 marca 2011

WBOP odcinek 013 Halo czy to pech czy absurd?


Szeptany odcinek, za ścianą śpi dziecko, a ja się zastanawiam jak to możliwe, że otacza nas wciąż masa absurdów? Podkład to jak zwykle Lar Clobsay - Ballade i na koniec Daniel Bautista - Evil Plans

13 komentarzy:

5oclock pisze...

fatum jakieś wisi na Blogspotem...
Mój długi komentarz nie przeszedł cenzury a więc w skrócie:
- ludzie powinni żadać swego i wymagać zarówno od sprzedawców, urzędników jak i polityków realizowania obietnic, dawania tego co w reklamie i ogólnie nie powinni się ludzie dać zbywać.
- karta debetowa a nie kredytowa byłaby dla ciebie idealnym rozwiązaniem jeśli chcesz od czasu do czasu kupować coś w internecie. Konto PayPal też się przydaje, choć w PL pewnie ze wszystkim jest inaczej...
Pozdrawiam

PEPE pisze...

Nie lubię jak się czegoś nie da, niby jest a nie kupisz... nie cierpię takich głupich ograniczeń.
Kartę mam do konta i masę rzeczy nią załatwiam, lub przelewem, gotówka stanowi może 3-5% wszystkich transakcji. Rzadko są problemy z akceptacją szerokiego wachlarza różnorakich płatności. A tu taka duża korporacja i taki zonk.

PEPE pisze...

Nawiasem mówiąc koleżanka powiedziała, że kupi za czekoladę ;-) bo kartę kredytową ma...

Pshemko pisze...

Karta kredytowa się przydaje. Jeśli się nie chce zadłużać, to można sobie sprawić taką, którą się doładowuje przed zakupem, a działa jak normalna kredytówka.

PEPE pisze...

Wiem że są takie karty ale bez jaj chcą 2 dychy za wydanie. A to bez sensu by użyć raz nie opłaca się...

ujemny pisze...

mbank zwykłe ekonto z kartą debetową i delfinkiem na karcie.
Jeśli ją aktywujesz przez neta to dla stron internetwoych wygląda jak kredytówka bo ma ten numer CVC bardzo przydatna opcja.

Chociaż ja właśnie jestem w trakcie dostawania karty kredytowej, chce sobie poobracać pieniędzmi banku przez 54 dni bez oprocentowania :)

PEPE pisze...

No dobra OK. Mamy już osobę która ma kartę. Jednak sprawa nie jest taka prosta. Jest nowy absurd - nie ma już tego koloru w Nokii Poland!!! Po prostu jak nie to to siamto, przeszkody się piętrzą... Chyba skończy się na komisie, mają jutro mieć niby w tym kolorze ;-) zobaczymy co będzie dalej.

[slawko] pisze...

oj tak komis... allegro tez jest ;)

a co do karty kredytowej to przeciez czysty zysk... kkupujesz wszystko na karte ale jednoczesnie odkladasz te pieniadze ktore wydales na konto oszczedzajace. Kiedy przychodzi okres splaty karty to przelewasz z tego konta a odsetki Ci zostaja w kieszeni. My tak robimy i polecam bo to dziala. :)

pozdrawiam
slawek

janek4dh pisze...

Też nie chcę mieć karty kredytowej!
Taki wątek kto by pomyślał...
Świetny podkład muzyczny do tempa.
A może odwrotnie...

[slawko] pisze...

Janek - to nie miej, nikt Ci nie każe ;) hue hue
Ja nie wiem dlaczego ludzie tak się bronią przed dodatkowymi pieniędzmi za nic ;) No ale nikt tu nikogo pod pistoletem nie trzyma :D

PEPE pisze...

@ janek4dh - całość powinna współgrać, ta melodia jest po prostu świetna i moim zdaniem do takiego gadania pasuje. Pozdrawiam i dzięki za słuchanie i komentowanie.

Poza tym, nagrywając podcast solo, mówi się do samego siebie (i w teorii do kogoś, gdzieś, kiedyś. To gdzie tu się spieszyć? Hehe

janek4dh pisze...

Nie mam karty kredytowej. Ale moja Lepsza Połowa ma i wiem co to jest. Święty Mikołaj zmarł o ile mi wiadomo z 1600 lat temu. Nie ma nic za darmo. Udało mi się przez xx lat nie zaciągnąć kredytu. Nie zgadzam się na uzależnienie od banków. A napatrzyłem się wierz mi ...
Podkład muzyczny uważam za, powiedzmy ;-), jeden z lepszych w podkastach, z którymi miałem przyjemność.

PEPE pisze...

;-) Szukałem czegoś odpowiedniego i kiedy znalazłem ten utwór od razu wiedziałem że dalej nie muszę szukać.

Prześlij komentarz

Z góry dzięki za komentarz.