czwartek, 24 lutego 2011

Odcinek 12 Cb Radio eko blogo na kolanie mocium Panie


Dziś miało być inaczej, a wyszedł odcinek typowo blogowy. Został nagrany telefonem trochę na kolanie podczas przerwy w podróży. Odcinek przewidziany do publikacji przeniosłem na inny termin - muszę go jeszcze doszlifować a niestety padły mi słuchawki używane do montażu. Te co zostały niezbyt się nadają. Dziś o planowaniu w życiu, dwa zdania o ekologii i szczoteczkach do zębów, o tym jak spędzę w tym roku Wielkanoc, i subiektywnie o CB radio z przykładami.

Podkład to jak zwykle Lar Clobsay - Ballade
i na koniec Samplastik - Dyskomfort spożywczy.

8 komentarzy:

Radiowy Kogut Domowy pisze...

Odcinek w miarę, tylko może odsłuchaj go po montażu i wyrównaj głośności, bo można dostać zawału jak dałeś nagranie CB Radio.

Crzszman pisze...

Fajnt odcinek :)

Nie uwzywam elektrycznych szczoteczek wolę normalne, klopotu nie mam, ale to fakt- mogli by dać zamienne główki...

Fajnie będziesz miał w święta ^^

PEPE pisze...

Kogucie każdy odcinek odcinek od dawna przesłuchuję przed publikacją i wyrównuję poziomy, ale CB jednak ma tą specyfikę że nagranie jest zawsze przepalone. Fakt jest może głośniej niż reszta, na przyszłość będę dbał o poziomy...
Crzszman - wyjazd zapowiada się spoko, będzie masa wrażeń ;-)

Anonimowy pisze...

sluchalem.
co do CB - wspomnienia z czasow bycia kierowca w Polsce... ehhh to byly czasy.
dzieki za odcinek.
djr

Pawel pisze...

Szczoteczkę dziecku kupiłem markową z... Aldika i ma wymienne końcówki. Nawet kartka z adresem jest gdzie zamówić można kiedy już nie będzie ich w sklepie (towar sezonowy). To pokazuje świetnie ile tak na prawdę wart jest towar który kupujemy, Mam na myśli produkcję. A na całych szczoteczkach można więcej zarobić niż na samych końcówkach.
Jak już będziesz w skandynawii to przywieź sobie jakąś ciepłą szwedkę... albo ostrą finkę!

5oclock pisze...

Jak jest teraz z CB to nie wiem bo mojego "Presidenta Jacksona" sprzedałem z dziesięć lat temu, ale z tych fragmentów które pusciłeś wynika, że niewiele się zmieniło. Kiedyś na pewno było mniej debilnych szczeniaków, których tu na szczęście nie puściłeś, a o których mówiłeś w odcinku.
Jako wieloletni miłośnik CB muszę stwierdzić, że nie "załapałeś" tego czym jest Radio CB. Czym więc jest? Jest tym dla kierowców, czym komputer z dostepem do internetu dla społeczności internetowej. Na falach eteru znajdują się żywe osoby z którymi możemy się spotkać choćby w przydrożnym zajeździe na wspólny posiłek lub kawę, są nasi stali "ukryci" przyjaciele w miejscowościach przez które często przejezdżamy. Każdego dnia poznajemy zupełnie inne głosy i czasem zdarza się, że trafimy na bardzo ciekawe osoby. Dzięki CB wiadomości są zawsze aktualne. Całkiem miło jest jechać w konwoju na kinka samochodów w jednym kierunku - wówczas czas płynie niezwykle ciekawie i przy okazji szybko.
Odnośnie tematu pytania kierowców o dojazd, to pozwolę sobie niezgodzić się z autorem, bo żadna mapa ani najlepszy GPS nie sprawdzi się lepiej od prowadzenia przez mieszkańca danej miejscowości, który to weźmie pod uwagę wielkość auta, aktualne remonty dróg, puści mniej uczęszczanymi drogami odpowiednio do natężenia ruchu w szczycie i poza nim a co najważniejsze poprowadzi kierowcę na zasadzie: "-widzisz kościół po lewej? -to za pół kilometra będziesz miał zielony budynek z bilbordem CocaColi i tam skręcasz w prawo..." (pół roku tak prowadziłem dzień w dzień - społecznie, jakby ktos sie pytał).
O CB można by więcej opowiedzieć a i słownik pojęć przytoczyć, bo rasowi CB-radiowcy uzywają tego słownika i laik może się zupełnie pogubić, bądź nie zrozumieć o czym się na kanale mówi. Bywają też łączności DX-owe, ale to raczej dla zaawansowanych maniaków CB lub radioamatorów. Kiedyś miałem łączność propagacyjną na wstęgach bedąc autem w ruchu. Eeeeh to były czasy :)
Szkoda jedynie, że tyle chołoty się narodziło i czasem to bydło blokuje kanał "9" (ratunkowy) bądź "19" (dla mobilków).
Wystarczy, 73 i 51 na drogę ;)

420 pisze...

Panowie!!! Kanal!!!
Kanal? Wykop se Ch**ju!!

CB - to byly czasy, a teraz sie szczoteczki w Aldikach kupuje.

Zargonem CB zakoncze:
Misiakom, ktorzy ostatnio poczestowali mnie mandatem przesylam woreczek dziewiateczek.

Bajo i szerokosci w podcastowosci.

Ahoj

goral pisze...

Mysle, ze szczerbaci dbaja o ekologie bardziej od reszty ludzkosci...

Prześlij komentarz

Z góry dzięki za komentarz.