wtorek, 29 listopada 2011

WBOP odcinek 033 Jesienne przemyślenia


Co dziś w odcinku:

- kawały
- nowe miasta
- darmowy internet
- couch surfing
- tabu pokarmowe

Muzyka Lar Clobsay - Ballade oraz na koniec Jampy - Morphine

7 komentarzy:

janek4dh pisze...

Fajnie macie z internetem. Wystarczy żeby się plątać po mieście z komórką.

Papa pisze...

Zdecydowanie taki resman do zastosowań mobilnych albo do przeglądania newsów na dobrze okrojonej z reklam przeglądarce (można na tym sporo zobaczyć wbrew pozorom).

Połączenie couch surfingu z darmowym internetem też istnieje. Tzn. jakby tych dwóch idei. Jest w sieci grupa ludzi, która udostępnia dostęp do swoich sieci domowych, zasady działania podobne do tych z podróżowania. Zapisujesz się na stronę, podajesz na siebie namiary, gdzie taki podróżny będzie mógł skorzystać z Twojego wifi, w zamian otrzymujesz bazę namiarów na innych ludzi udostępniających sieć na całym świecie :)

O nowych miastach przeczytałem jakiś czas temu w National Geographic. W Chinach właśnie wokół fabryk, wokół skupisk przemysłowych budują się nowe miasta, które mają być miejscem, w którym mogliby funkcjonować ludzie pracujący w tym sektorze. Zastanawiałem się czy w ogóle w Polsce byłaby możliwość stworzenia chociażby małego miasta na tej zasadzie. Zaplanować, że powstanie x zakładów, x przedsiębiorstw i wokół tego wybudować osiedla, szkoły, urzędy - a później zachęcić ludzi, żeby tam zamieszkali np. zwolnieniami z podatków od prowadzonej działalności albo tańszymi innymi usługami. Kwestia kto za to zapłaci :)

PEPE pisze...

Zapomniałem dodać, że Resman zrywa połączenie co godzinę i jest ograniczona do do 512 kbit/s.
Ale co ciekawe działa na częstotliwości 2.4 GHz - 802.11 b/g oraz na 5 GHz - 802.11 a

Ogólnie powiem Wam, że z darmowym internetem dziś nie ma problemu ani w mieście ani w trasie. Zawsze coś się pokazuje i można korzystać. Stacje benzynowe na przykład bardzo często mają darmowe WIFI.

@ Papa
No właśnie chyba kwestia kasy jest kluczowa, żeby powstawały nowe miasta. A do tego drogi, infrastruktura, itd itp

Crzszman pisze...

Fajny odcinek, dobrze się słuchało ;)

Fajna sprawa z tym internetem. Tylko tak jak mówisz- awaryjnie. Nie wyobrażam sobie 500mb/mies. :) U mnie jest tylko wi-fi na w centrum.

goral pisze...

Nowe miasta nie powstaja chyba dlatego, ze juz nie ma miejsca, gdzie by je mozna bylo zalozyc. Za to te co istnieja, rozrastaja sie i pochlaniaja inne miejscowosci. Internet to dobra sprawa- ale zalozmy ze nie ma komputerow i internetu- co robia w wtedy ludzie??? Zycie wygladaloby zupelnie inaczej.
Ale nie ma co gdybac, bo gdyby babka miala wasy...

5oclock pisze...

Pod względem darmowych punktów dostępu to Europa kontynentalna wyprzedza wyspy, gdzie za wszystko trzeba płacić. Wyjątkiem są knajpy w których właściciele udostępniają sieć.

Fi pisze...

Merry Xmas ojciec. Oby dobre swieta byly, zony nie marudzily a podcastowanie bylo przednie drogi panie

Prześlij komentarz

Z góry dzięki za komentarz.