czwartek, 9 czerwca 2011

WBOP odcinek 020 Szwecja część 2

Druga i przedostatnia część opowieści. Dziś więcej o Sztokholmie, o ludziach, zwierzętach, ciekawostkach. Kilka anegdot i moje przemyślenia... Ot gadanie nad jeziorem. Wałęsa, Steczkowska, i ... a zresztą posłuchaj, dowiesz się reszty. Podkład klimatyczny, szwedzki - Celestial Aegon Project Anxious Thoughts i na koniec Peter Kind w utworze Eternity (do znalezienia na Jamendo)

9 komentarzy:

Papa pisze...

Mam wrażenie, że druga odsłona była treściwsza :)

O tym, że Polaków można spotkać wszędzie przekonałem się 8 lat temu będąc w Niemczech. Na deptaku dwóch panów piło wino musujące prosto z butli i nadużywało słowa na k.

420 pisze...

Raz spotkalem Danca i Drozde. W Kolobrzegu - czyli blisko Szwecji.
ajnie sie sluchalo.

artur pisze...

Kanada i Szwecja sa b zblizone niz myslalem
Fajny odcinek
Pozdrowienia

PEPE pisze...

@Papa - Tajest!

@420 - Na lotnisku Chopina przed naszym odlotem siedzieliśmy 2 metry obok Andrzeja Leppera. Miał pozę iście stańczykowską, siedział zaplótłszy palce i oglądał sobie buty. Nie wiedziałem ze jest aż tak niski, dlatego na giełdzie samochodowej gdy widziałem go kilka lat wcześniej stał na skrzynce ;-)
Osobiście widziałem wiele sławnych osób, by wymienić niektóre Jerzego Kryszaka w Polańczyku, Tadeusza Drozdę, Bronisława Opałkę (Genowefę Pigwę), Krzysztofa Krawczyka, Michała Milowicza, Andrzeja Nejmana (aka Waldek Złotopolski) w Ikei w Jankach, czy Zbigniewa Buczkowskiego jedzącego śniadanie przy stoliku obok w hotelu w Katowicach, Leonarda Pietraszaka w kafejce, Damiana Damięckiego na wczasach, Lecha Wałęsę, Karola Wojtyłę (aka JP2). To są normalni ludzie pamiętajmy o tym. Nigdy nie traktuję ich inaczej i nie wchodzę w niepotrzebną interakcję spotykając kogoś takiego przypadkiem. Największe wrażenie zrobił na mnie jednak Marek Grechuta. Jan Paweł Drugi drugie miejsce...

@Artur - to samo twierdzi Diadlo, że dużo jest podobieństw. Zatem ta opinia musi być prawdziwa. Śmiem zatem twierdzić, że Kanada bardzo by mi się podobała. Dużo dobrego słyszałem o tym kraju od człowieka, który prowadzi biuro podróży i zwiedził już cały świat, a w kanadzie mieszkał jakiś czas.

janek4dh pisze...

Dzięki za miłe słowo. Postaram się zajechać na Wzlot i stuknąć się kieliszkiem. Nagrałbym podkast w stylu retro ale gadam jak karabin maszynowy, wada wymowy... Namówcie Roberta K.

420 pisze...

Roberta K nie trzeba namawiac...
Retrasow atakujcie

5oclock pisze...

Polska niestety odstaje i to nadal mocno od "zachodu" pod każdym niemal względem.
Co do podatków, to te oficjalne są w niektórych krajach czasem wyższe niż w Polsce, ale realne opodatkowanie zarobków na obywatela w Polsce jest zdecydowanie jednym z najwyższych na świecie :/

Wincenty Pstrowski pisze...

Nie przemawiały do mnie te dwa podcasty, chyba troche zagubione były, moze czasem jak zabardzo się chce, to nie wychodzi. takie mialem odczucie...

ale 3 z plusem być musi. Zdałeś. Bo to czas matur i taich tam...

PEPE pisze...

Są odcinki spektakularne i takie które są zapisem myśli, obserwacji, opowieścią dla kogoś, kto nie zobaczy tego co widział autor.
Cykl ten dedykuję tym wszystkim, którzy lubią słuchać o miejscach, i innych "światach".

Fakt, może jak się dobrze chce, nie zawsze wyjdzie. Dlatego ja bardzo często wybieram jednak spontan który się broni mam nadzieję - słychać go w paru odcinkach...

Prześlij komentarz

Z góry dzięki za komentarz.